چگونه بهترین رنگ لباس را متناسب با پوست خود انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ متناسب با تناژ پوست

رنگ‌ها توانایی فوق‌العاده‌ای برای تغییر روحیه افراد دارند. انتخاب رنگ لباس مناسب پوست یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر جذابیت شما تاثیر می‌گذارد. رنگ‌های روشن و زنده شما را جوان‌تر و پرانرژی‌تر و رنگ‌های تیره شما را جدی‌تر و با اعتماد به‌نفس بیشتر نشان می‌دهند.

اگر می‌خواهید ظاهر جذابی داشته باشید و نظر دیگران را به خود جلب کنید توصیه می‌کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید تا با بهترین ست های رنگ لباس برای پوست روشن و تیره آشنا شوید. پس همراهمان بمانید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

رنگ لباس مناسب پوست

انتخاب رنگ لباس مناسب تاثیر زیادی در ظاهر و اعتمادبه‌نفس شما دارد. هنگام انتخاب رنگ لباس عید، مهم است که به رنگ پوست خود توجه کنید. رنگ پوست به دو دسته کلی تقسیم می‌شود: گرم و سرد. آشنایی با تناژهای مختلف پوستی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

تناژ رنگ پوست یعنی مقدار رنگدانه‌های زرد، طلایی یا قرمزی که در پوستتان وجود دارند. به‌طور کلی سه نوع تناژ رنگ پوست داریم که عبارتند از:

 • پوست گرم: در این نوع پوست، رنگدانه‌های زرد، طلایی یا قرمز بیشتر از رنگدانه‌های آبی یا بنفش دیده می‌شوند.
 • پوست سرد: در این نوع پوست، رنگدانه‌های آبی، بنفش یا صورتی بیشتر از رنگدانه‌های زرد، طلایی یا قرمز هستند.
 • پوست خنثی: در چنین پوستی، میزان رنگدانه‌های زرد، طلایی، قرمز، آبی، بنفش یا صورتی تقریبا برابر است.

روش تشخیص تناژ پوست

تشخیص تناژ پوست یر اساس رنگ

برای تشخیص تناژ پوست خود، از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • توجه رگ‌های دست: در زیر نور طبیعی، به رنگ رگ‌های دست خود نگاه کنید. اگر رگ‌های شما آبی یا بنفش هستند، پوست شما سرد است. اگر رگ‌های شما سبز هستند، پوست گرمی دارید.
 • استفاده از طلا یا نقره: یک تکه طلا و یک تکه نقره را به گردن خود آویزان کنید. اگر طلایی به شما می‌آید، تناژ پوست شما گرم است. اگر نقره‌ای به شما می‌آید، تناژ پوست شما سرد است.
 • توجه به رنگ مو و چشم: اگر موهای شما تیره و چشمان شما قهوه‌ای یا سبز تیره هستند، پوست گرمی دارید. اگر موهای شما روشن و چشمان شما آبی، سبز یا خاکستری هستند، تناژ پوست شما سرد است.
 • استفاده از کاغذ: اگر نمی‌توانید رگ‌های خود را ببینید، قدم بعدی برای تعیین رنگ پوستتان انجام آزمایش کاغذ سفید است. یک تکه کاغذ سفید را روی پوست خود قرار دهید تا رنگ لباس برای پوست خود را شناسایی کنید.

تکه کاغذ سفید را نزدیک سینه یا گردن خود قرار بدهید و به‌دنبال رنگ‌هایی بگردید که در مقایسه با کاغذ سفید روشن‌تر هستند. اگر رنگ‌های صورتی و آبی را مشاهده کردید، رنگ پوست شما سرد است و اگر رنگ‌های طلایی و سبز را مشاهده کردید، رنگ پوست شما گرم است.

 • واکنش پوست به نور خورشید: اگر در ماه‌های گرم سال مرتب دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوید، تناژ پوستی شما سرد است. اما اگر پوستتان برنزه می‌شود، تناژ پوستی گرم دارید. همچنین اگر پوست شما به‌ندرت آفتاب‌سوخته شده ولی برنزه نمی‌شود، تناژ پوستی شما خنثی است.

یکی از نشانه‌های تناژ پوستی خنثی بهبودیافتن سریع آفتاب‌سوختگی در آن است.

تشخیص تناژ پوست براساس رگ

یک راه دیگر برای تشخیص رنگ پوست

ساده‌ترین راه برای درک بهتر رابطه بین رنگ پوست و تناژ پوست، توجه به کنتراست طبیعی پوست است. سه نوع کنتراست پوستی وجود دارد که عبارتند از:

 • کنتراست بالا: افراد با کنتراست رنگ بالا معمولا موهای تیره با پوست بسیار روشن دارند. همچنین این افراد باید از رنگ‌هایی مثل شیری یا کرمی دوری کنند.
 • کنتراست متوسط: این افراد رنگ پوست ملایم یا برنزه دارند و به‌نوعی رنگ پوست آن‌ها خنثی است. مردمان آسیایی‌ و آمریکای جنوبی در این دسته قرار می‌گیرند. رنگ‌هایی مثل آبی خیلی روشن یا دودی اصلا برای این افراد مناسب نیستند. برای این افراد ترکیب رنگ‌های گرم و خنثی انتخاب هوشمندانه‌ای است.
 • کنتراست پایین: کنتراست پایین به نبود تمایز بین رنگ پوست و مو اشاره دارد. افرادی که پوست و رنگ‌موی تیره دارند، در این دسته قرار می‌گیرند و آن‌ها نباید از رنگ‌هایی مثل گوشتی یا پاستلی استفاده کنند. رنگ‌هایی مثل آبی روشن یا خاکستری یک انتخاب عالی برای این گروه هستند.
رنگ لباس برای پوست

رنگ لباس مناسب پوست گندمی

رنگ پوست گندمی طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را از پوست گندمی روشن تا پوست گندمی تیره شامل می‌شود. به‌طور کلی، رنگ‌های گرم و غنی برای پوست گندمی مناسب‌تر هستند. این رنگ‌ها پوست شما را درخشان‌تر و بشاش‌تر نشان می‌دهند. در فهرست زیر چند نمونه رنگ لباس مناسب پوست گندمی را مثال زده‌ایم:

 • تناژ رنگی طلایی: مانند طلایی، زرد و نارنجی. این رنگ‌ها پوست را گرم و جذاب نشان می‌دهند.
  تناژ رنگی قرمز: با پوشیدن رنگ‌های قرمز، گلبهی و شرابی چهره شما جسورانه و جذاب به‌نظر می‌رسد.
 • تناژ رنگی سبز: رنگ‌های سبز زمردی، سبز یشمی و سبز زیتونی انتخاب مناسبی برای پوست گندمی هستند.
 • تناژ رنگی قهوه‌ای: پوشیدن رنگ‌های قهوه‌ای شکلاتی، قهوه‌ای سوخته و قهوه‌ای عسلی، چهره شما را گرم و کلاسیک نشان می‌دهد.
چگونه بهترین رنگ لباس را متناسب با پوست خود انتخاب کنیم

رنگ لباس برای پوست سفید مردانه و زنانه

مردان و زنان با پوست سفید می‌توانند از طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای لباس پوشیدن استفاده کنند. بعضی از رنگ‌ها برای برجسته‌کردن رنگ پوست و ایجاد ظاهری جذاب‌تر بهتر از بقیه هستند. از جمله:

 • رنگ‌های روشن مانند سفید، بژ و کرم پوست شما را روشن‌تر و چهره شما را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهند.
 • رنگ‌های خنثی مانند سیاه، خاکستری و سرمه‌ای برای ایجاد ظاهری کلاسیک و شیک مناسب هستند.
 • رنگ‌های تند مانند قرمز، آبی و سبز، چهره شما را جسورانه و جذاب می‌کنند.
 • رنگ‌های مکمل مانند قرمز و سبز، باعث ایجاد کنتراست و جذابیت در ظاهر شما می‌شوند.
 • رنگ‌های پاستلی مانند صورتی، آبی روشن و سبز روشن، لطافت و ملایمت چهره را افزایش می‌دهند.
 • رنگ‌های مشابه مانند آبی روشن و آبی تیره، ظاهر شما را یک‌دست و هماهنگ می‌کنند.

در نهایت، هنگام خرید مانتو، شومیز یا پیرهن مردانه، بهترین راه برای پیدا کردن رنگ لباس مناسب پوست سفید امتحان لباس‌ها با رنگ‌های مختلف است.

رنگ لباس برای پوست سبزه

این رنگ پوست در مقایسه با رنگ پوست روشن، با طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها همخوانی دارد. رنگ‌هایی که بیشتر به این تناژ پوستی می‌آیند، رنگ‌هایی مثل نارنجی، قرمز، زرد، طلایی، کهربایی، سبز پررنگ، آبی تیره، سبز خزه‌ای، سرخابی، بنفش، قهوه‌ای شکلاتی و شیری هستند.

اما رنگ‌هایی مثل آبی و سبز روشن و زرد تیره رنگ‌هایی هستند که باید از آنها اجتناب کنید. چون این رنگ‌ها به رنگ پوست شما شباهت زیادی دارند.

رنگ لباس مناسب پوست گرم

رنگ لباس مناسب پوست گرم

برای افراد با پوست گرم، لباس‌هایی با رنگ‌های گرم مانند هلویی، زرد خردلی، قهوه‌ای، مرجانی، طلایی، قرمز گرم و کهربایی عالی خواهند بود. حتی رنگ‌های سرد مانند سبز خزه‌ای، زیتونی، بنفش و ارکیده نیز بهترین رنگ لباس مناسب پوست این افراد هستند.

اگرچه این رنگ ها به افراد با پوست گرم می‌آید، پیشنهاد ما این است که رنگ‌های خنثی و ملایم‌تری مانند بژ، کاپوچینو و کرم نیز باید در اولویت انتخاب قرار دهند.

رنگ لباس مناسب پوست گرم

رنگ لباس مناسب پوست سرد

بهترین رنگ لباس برای پوست سرد به‌طور کلی رنگ‌هایی هستند که در انتهای طیف رنگی قرار می‌گیرند. رنگ‌هایی مانند آبی روشن، زمردی، بنفش، صورتی و اسطوخودوس روی این تناژ پوست خیره‌کننده به‌نظر می‌رسند.

رنگ‌های سرد را می‌توان با رنگ‌های گرم مانند یاقوتی، زرد کم‌رنگ و سرخ یا رنگ‌های خنثی مانند سفید، سرمه‌ای و خاکستری ترکیب کرد. افراد با تناژ پوستی سرد بهتر است از رنگ‌هایی که باهم تضاد دارند، اجتناب کنند.

حال که ست های رنگی متناسب با پوست خود را پیدا کردید، برای داشتن استایلی خاص مطلب (بهترین ست های لباس زنانه) را از دست ندهید.

رنگ لباس مناسب پوست بر اساس فصل
رنگ لباس مناسب پوست گرم و سرد بر اساس فصل

سخن نهایی

با تشخیص تناژ پوستی خود، رنگ‌های لباسی را انتخاب کنید که شما را زیباتر و جذاب‌تر نشان می‌دهند. البته، همیشه استثناهایی وجود دارد. اگر به رنگ خاصی علاقه دارید، آن را با رنگ‌های مکمل یا مشابه ترکیب کرده و ظاهری جذاب ایجاد کنید. در نهایت، مهم‌ترین نکته این است که لباس‌هایی را بپوشید که در آن‌ها احساس راحتی می‌کنید. وقتی به خودتان حس خوبی داشته باشید، زیباتر به‌نظر می‌رسید.

علاوه بر این، جدیدترین مدل های مانتو 1403 و بهترین ست های نوروزی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *